לבקר ולהכיר את אזרחי העולם בביתם

 

לבקר ולהכיר את אזרחי העולם בביתם

 

 

"סרווס" הנו ארגון בינלאומי המפגיש מטיילים עם מארחים ומטרתו להגביר את הרעות והשלום בעולם, לפתח סובלנות והבנה הדדית באמצעות יצירת קשר אישי ועמוק בין בני תרבויות ורקע שונים. המטיילים והמארחים מהארץ ומהעולם מוזמנים ליצור קשר האחד עם השני, להכיר ולבלות יחד, להתארח ולחלוק דעותיהם ועולמם הרוחני והערכי. כמו כן, מוזמנים להשתתף במפגשי היכרות והידוק הקשר עם קהילות ובעלי תרבויות שונות בישראל.

זהו ארגון של מתנדבים, המעניק יחס שווה לכל נפש, ללא הבדל מין, גזע, דת והשקפת עולם.

 

אם שאפת, אי פעם, לטייל בחו״ל אחרת, להכיר את האנשים, חייהם ותרבותם - "סרווס" הוא  הדרך לכך.

אם אינך מעונין לצאת מגבולות ישראל, אך עדיין מעונין ליצור קשרים עם אנשים מתרבויות שונות ברחבי העולם – הצטרף לסרווס ישראל.

 

פרטים נוספים על אופי האירוח וההתארחות בסרווס ותהליך הקבלה לארגון ניתן לקבל במדור הנחיות למעוניינים להצטרף.

הארגון הוקם ב 1949 בשם "בוני שלום" בדנמרק ע"י אמריקאי בוב לויטוולר וחברים, למען שלום והבנה בין אנשים מרקע ותרבויות שונות בשיטת ה״דלת הפתוחה״. בשנת 1952 שונה השם ל״סרווס״, על בסיס "(we) serve" באספרנטו, כדי להדגיש את רוח השרות למטרה ולאדם בכל העולם. בשנת 1972 הוקם סרווס אינטרנשיונל, עם משרדה הרשום בשווייץ. ההנהלה העולמית של "סרווס", נבחרת וקובעת את קווי פעילותו ומדיניותו של הארגון, במסגרת האסיפה הכללית של נציגי המדינות החברות השונות, המתכנסת אחת לשלוש שנים. ארגון האומות המאוחדות הכניסו את סרווס אינטרנשיונל לרשימת הארגונים הלא-ממשלתיים הקשורים אליו ב -1973.

כיום ישנם בעולם כ- 15,000 מארחים ביותר ממאה מדינות ועוד היד נטויה. קרא עוד על ההיסטוריה של סרווס ב: https:/www.servas.org/en/history

בישראל, פועל סרווס משנת 1966, כעמותה רשומה בישראל בשם ״ידידי סרווס בישראל״, וכיום נכללים בו כ 160 משפחות / יחידים (משקי בית) הפזורים בכל הארץ:

 https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?hl=en&mid=1u3Q-RJbxcnI4nUwLbbki_M-FUYE&ll=31.812714762656963%2C35.089709758758545&z=6

 

נשמח מאוד להגדיל גם את מעגל המארחים / המטיילים בישראל, בכל המגזרים ובכל צורות ההתיישבות. אנא קרא את  ופנה ל: Israel@servas.org.

ראו מצגת עדכנית של סרווס ישראל מצורפת למטה.

בברכת שלום וידידות

סרווס ישראל

 

 

 

About Servas Israel presentation 2018  About Servas Israel presentation 2018